Bolące zatoki? Tylko nie to!

Kupujemy sprzęt kulturystyczny

Bolące zatoki? Tylko nie to!Boląca głowa to nic przyjemnego, a tym bardziej gdy ból nasila podczas ruchu. Ten ból niestety często jest przyczyną chorych zatok. Często występującym schorzeniem zatok jest przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. Objawia się ono nie tylko chronicznym bólem głowy. Ból najczęściej nasila się rano zaraz po przebudzeniu i podczas schylania się. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ uniemożliwia nam normalne codzienne funkcjonowanie. Zapalenie zatok często występuje po zwykłym przeziębieniu. Jednak jego przyczyną jest zakażenie wirusowe lub bakteryjne. Nawracający ból zatok może być również spowodowany przebytymi chorobami górnych dróg oddechowych.

Typowymi objawami mogą być oczywiście ból głowy obecny jak już wcześniej wspomniano szczególnie podczas pochylania się, zatkany nos, lub cieknąca wydzielina z nosa. Ponadto podczas zapalenia zatok może pojawić się gorączka, brak apetytu oraz ogóle złe samopoczucie.

Konsultacja z lekarzem

Leczenie przewlekłego zapalenia zatok powinniśmy zacząć z pewnością od wizyty u lekarza. Jeśli jest to jednorazowe zapalenie, wystarczy konsultacja z lekarzem rodzinnym. W innych przypadkach może być konieczna wizyta u laryngologa, ale o tym z pewnością zadecyduje nasz lekarz pierwszego kontaktu. Istotnym elementem leczenia jest terapia antybiotykowa, która ma zmniejszyć obrzęk błony śluzowej. Ułatwić zmniejszenie tego obrzęku mogą również wszelkiego rodzaju inhalacje. W walce z bólem głowy pomogą nam również środki przeciwbólowe zawierające ibuprofen.

W poważniejszych przypadkach pacjenci kierowani są na zabiegi chirurgiczne. Jednak zdarza się to bardzo sporadycznie.

Nie bagatelizuj

Jeśli przez dłuższy czas utrzymuje się u Ciebie ból głowy nasilający się podczas skłonów, przeanalizuj powyższe objawy zapalenia zatok. Nie należy tego bagatelizować. Jeśli podejmiemy leczenie odpowiednio wcześnie z pewnością uda nam się zwalczyć ból, jednak jeśli nie odwiedzimy lekarza w krótkim czasie, to później może być już za późno na leczenie farmakologiczne.