Zatkany nos

Ubezpieczenia mieszkaniowe i komunikacyjne

Zatkany nosKażdego roku w porze jesienno-zimowej, ale także wczesną wiosną zauważyć można zwiększone zachorowanie na infekcje wirusowe. Przenoszone drogą kropelkową potrafią dopadać naprawdę wiele osób w otoczeniu.

Oczywiście by się tego ustrzec można stosować różne metody wzmacniania swojej odporności. Jednak czasem nic to nie daje bo i tak dopada nas katar. Stanowi on bowiem reakcję obronną organizmu, który został zaatakowany przez wirusy.

Pierwsza metoda

Metod na pozbycie się kataru jest wiele. Warto jednak wiedzieć, że to właśnie dzięki niemu nasz organizm oczyszcza się z wirusów. Usuwa on bowiem drobnoustroje chorobotwórcze z organizmu. Jednak nieleczony katar może powodować poważniejsze infekcje takie jak zapalenie zatok czy inne. Dlatego należy wyważyć metody i sposoby leczenia tak by sobie nie zaszkodzić, ale pomóc. Istnieje bardzo wiele metod zarówno domowych jak i farmakologicznych na pozbycie się kataru. Najbardziej znanym są chyba inhalacje, które można wykonywać na dwa sposoby. Pierwszym jest wdychanie olejków domowej roboty nad zwykłą miską z gorącą wodą. Katar ulega wtedy rozrzedzeniu, a człowiek odczuwa ulgę odetkanego nosa.

Druga metoda

Drugą metodą jest zakupienie specjalnego inhalatora w aptece, który posłuży do profesjonalnego wykonywania inhalacji. Efekty i rezultaty są bardzo podobne. Doskonałym sposobem na poradzenie sobie z katarem jest także smarowanie ciała olejkiem kamforowym lub inną rozgrzewającą maścią. Bardzo istotne jest odpowiednie nawilżenie śluzówki nosa, dlatego też zaleca się sięganie po krople do nosa. Istnieją naturalne roztwory soli lub też specjalistyczne krople o bogatym składzie, które mają na celu udrożnienie nosa i pozbycie się wydzieliny w krótszym czasie. W aptekach znaleźć można także specjalne tabletki na katar, które zwalczają zarówno katar wynikający z przeziębienia jak i alergiczny. Bardzo ważne jest by podczas leczenia przeziębienia i uciążliwego pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim jest to picie dużej ilości płynów, które nawadniają organizm oraz nawilżają śluzówkę nosa., a także wygrzewanie organizmu.