Nietypowe przypadłości u dzieci

Szybkie pożyczki na każdą okazję

Nietypowe przypadłości u dzieciWiele osób zupełnie niekoniecznie za problemy zdrowotne lub emocjonalne dzieci obwinia rodziców. Oczywiście trudno jest znaleźć osoby bardziej odpowiedzialne za życie i stan życia dziecka, niemniej wiele przypadłości otrzymuje się niejako w spadku po rodzicach albo nawet dziadkach – tak działa genetyka.

Niekiedy nawet nieujawnione choroby w wielu pokoleniach, mogą wyjść na jaw dopiero u naszego dziecka – to także zasługa konkretnych mechanizmów genetycznych premiujących genotyp dominujący. Nawet rodzice, którzy celowo chcieliby dobierać sobie partnerów w taki sposób, aby nie ryzykować złymi genami, mają minimalną wiedzę na temat własnego genotypu i nie byliby w stanie i tak do końca sprecyzować, których genów partnera należy się wystrzegać. Tym bardziej, że niektóre schorzenia i przypadłości psychiczne są następstwem skumulowania się kilku czynników – genetycznych, biologicznych i społecznych. Jedne bez drugich a drugie bez trzecich nie są w stanie wywołać u człowieka choroby, więc unikanie chorób psychologicznych poprze odpowiedni dobór partnerów życiowych jest w rzeczywistości bardzo trudny lub wręcz niemożliwy.

Agorafobia

Przykładem takich chorób, które dziecko może w prostej linii odziedziczyć od własnych rodziców, jest agorafobia – nie kojarzona jednak zwyczajowo z dzieckiem. Oczywiście agorafobia może powstać zarówno u osoby z odpowiednimi cechami genetycznymi jak i u osoby pozbawionej konkretnego genotypu. W tej drugiej grupie bardzo często znajdują się dzieci, których rodzice cierpią na agorafobię. Ich dzieci same nie mają najmniejszych powodów, aby obawiać się wyjścia na zewnątrz lub dużych przestrzeni, ale brak rodzica uczęszczającego na zewnątrz przeważnie i im samym uniemożliwia kontakt z bodźcami występującym w świcie zewnętrznym.

Strach przed przestrzenią u dzieci

Świadomi swojej agorafobii rodzice chętnie zatrudniają więc niańki lub proszą o pomoc rodzinę, aby to ona wzięła na siebie ciężar adaptowania dziecka do warunków świata zewnętrznego. Są i jednak tacy chorzy, które swoje mało racjonalne i zrozumiałe lęki oraz obawy chętnie projektują na dziecko już od najmłodszych lat, poniekąd wywołując u niego strach przed przestrzenią w sposób sztuczny.
Więcej podobnych do tego tematów znajdziecie na :
https://rodzinazdrowia.pl/obnizanie-cholesterolu-bez-lekow-to-moze-sie-udac
https://rodzinazdrowia.pl/jajka-czy-warto-je-jesc

https://rodzinazdrowia.pl/gdzie-szukac-blonnika