Skuteczne sposoby leczenia żylaków

Skuteczne sposoby leczenia żylaków

W dużym stopniu siedząca, ale także i stojąca praca mogą doprowadzić do powstawania żylaków, które jeśli nie będą leczone mogą doprowadzić nawet do wystąpienia wielu różnego rodzaju powikłań zdrowotnych.

Dlatego też warto jest wiedzieć jak leczyć żylaki nóg oraz kiedy powinniśmy udać się do lekarza. Wystąpienie żylaków uzależnione jest także od wieku, wpływ może mieć także dziedziczna podatność na żylaki.

W ciąży jest większe ryzyko

Istnieją także sytuacje, w których problemy te pojawić mogą się w określonych warunkach. Tutaj przykładem jest ciąża. U kobiet w ciąży ryzyko wystąpienia żylaków znacznie się zwiększa, ale także podjęcie odpowiednich działań powinno sprawdzić, że problem ten stosunkowo szybko i samoczynnie ustąpi. Po pierwsze możliwe jest leczenie żylaków kończyn dolnych w warunkach domowych. Stosowane metody są dosyć proste. Po pierwsze warto jest wziąć pod zwiększenie swojej aktywności fizycznej. Już rekreacyjne spacery, bieganie, pływanie czy jazda na rowerze bardzo mocno zmniejszają ryzyko występowania żylaków. W warunkach domowych bardzo pomocny w zwalczaniu żylaków kończyn dolnych może być masaż. Niweluje on jedną z podstawowych przyczyn powstawania żylaków a mianowicie niewydolność krążenia kończyn dolnych, poprawiając prawidłowe krążenie krwi.

Różne sposoby walki z żylakami

Skuteczne sposoby leczenia żylakówPodobny efekt osiągnąć można stosując zimne kąpiele czy też po prostu obmywając nogi zimną wodą, która powoduje kurczenie się naczyń krwionośnych. Podobny efekt uzyskać można w przypadku poddania się zabiegowi krioterapii, który także skutecznie powoduje zmniejszenie ryzyka występowania takich problemów. Analogicznie unikać należy gorących kąpieli czy też wizyt w saunie, jeśli pojawią się problemy z żylakami. Wysoka temperatura wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych co może pogłębić problem. Jeśli domowe metody nie pomagają warto jest sięgnąć po leki, które mają za zadanie wzmocnienie ścianek żył, oraz ułatwienie odprowadzenia zalegającej krwi do serca. Takie leki mają także wpływ na tak zwane napięcie ściany żylnej, co wpływa poprawia w znacznym stopniu krążenie. W terapii dodatkowo zastosowane mogą być leki przeciwzakrzepowe.