Palczatka, czyli trawa cytrynowa bez tajemnic

Palczatka, czyli trawa cytrynowa bez tajemnic

Palczatka, czyli trawa cytrynowa bez tajemnicPalczatka, która inaczej określana jest jako trawa cytrynowa zaczyna w naszym kraju wzbudzać coraz większe zainteresowanie i jak się okazuje wiele osób jest zainteresowanych jej wykorzystaniem. Jest to idealna propozycja dla tych wszystkich osób, które cenią sobie wyjątkowe właściwości orzeźwiające jakie będzie w stanie nam zagwarantować cytryna, ale nie będą tolerować jej przykrego kwaśnego smaku. W naszym kraju jeszcze nie tak dawno nie była ona znana.

Od jakiegoś czasu mamy jednak coraz więcej znaków, które świadczą o tym, że ta przygotowywana propozycja rzeczywiście wzbudza spore zainteresowanie i wiele osób decydować się będzie na jej zakup. Obecnie trawa cytrynowa stosowana jest jako świetny dodatek do różnych potraw czy sałatek i jak się okazuje dość często jest wybierana w naszych krajowych kuchniach.

Właściwości lecznicze

Jak w przypadku większości roślin można oczekiwać, że również trawa cytrynowa będzie nam gwarantować wiele korzystnych bodźców dla naszego organizmu. To jak się wydaje bardzo ważna sprawa, dla której będzie warto ten element włączyć do swojej diety. Trawa cytrynowa powszechnie uważana jest za element, który działa przeciwdepresyjnie i będzie również gwarantował odpowiednie wsparcie organizmu w zakresie ochrony przed problemami z krążeniem. W przypadku gorączki i przeziębienia można przygotowywać napar z trawy cytrynowej, który będzie charakteryzował się działaniem napotnym i również doskonale się sprawdzi. Można go wykorzystywać w różnych sytuacjach również jako napój, który będzie gwarantował orzeźwienie.

Suszona trawa cytrynowa

W naszym kraju najczęściej będziemy spotykać się z trawą cytrynową w postaci suszonej (np. na tej stronie). Tak naprawdę jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór tej trawy, która jest świeża, ponieważ będzie miała w sobie najwięcej cennego aromatu i będzie można oczekiwać, że będzie doskonałym dodatkiem. Jeśli chcemy ten aromat uzyskać trzeba ją naciąć i roztłuc, ponieważ wtedy najskuteczniej będzie można wyciągnąć z niej to co najlepsze.

Można również spotkać się z olejkiem z trawy cytrynowej, który będzie pięknie pachnął i dlatego będzie świetnym elementem uzupełniającymi perfumy. Jak się okazuje dość często będzie obecnie wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym.