Ekologiczne kosmetyki – coraz popularniejsze!

Ekologiczne kosmetyki - coraz popularniejsze!

Chemia w kosmetykach powoli staje się historią! Rośnie nasza świadomość, a razem z nią motywacja do używania naturalnych kremów, maseczek, czy szamponów.

Przede wszystkim warto pamiętać, że kosmetyki organiczne często mamy w zasięgu ręki. To najczęściej naturalne składniki, których używamy chociażby w kuchni.

Praktyczne rady

Wystarczy dokładnie się rozejrzeć i poszukać praktycznych rad w internecie. Śmiało można powiedzieć, że hitem ostatnich lat stał się peeling/maseczka z fusów po kawie. To – jak przekonują kosmetolodzy – bardzo praktyczny i skuteczny zamiennik dla kosmetyków pełnych chemii. Jest jeszcze jedna zaleta: cena. Taki zabieg oczyszczający dla twarzy możemy robić średnio dwa razy tygodniowo. Kosztuje zaledwie kilkadziesiąt groszy. Wśród naturalnych maseczek doskonale sprawdzają się mieszanki z dodatkiem jajka. Jak wiadomo, to jajko ma mnóstwo ważnych dla funkcjonowania organizmu mikroelementów czy witamin. Ponadto, jajko z powodzeniem jest stosowane jako maska nawilżająca i regenerująca do włosów. Doskonale zastępuje odżywki z drogerii. Te są przede wszystkim droższe i nasiąknięte substancjami, których nazwy ciężko nawet wymówić. Wiadomo nie od dziś, że chemikalia mają negatywny wpływ na nasze włosy.

Zdrowy uśmiech

Ekologiczne kosmetyki - coraz popularniejsze!Mówiąc o naturalnych kosmetykach warto wspomnieć pastach do zębów. Na szczególną uwagę zasługuje pasta do zębów bez fluoru. Pierwiastek ten występuje w pożywieniu i glebie – mówiąc krótko – praktycznie wszędzie. Jego nadmiar w organizmie jest magazynowany w kościach, zwiększając ich łamliwość. Dlatego specjaliści coraz częściej sugerują odstawienie fluoru. Co w zamian? Zioła, które bardzo dobrze radzą sobie z czyszczeniem jamy ustnej. W tym miejscu warto wspomnieć, że na rynku dostępna jest też pasta dla dzieci bez fluoru. Rodzice coraz częściej po nią sięgają. Powód? Badania wykazały, że procentowo dzieci wchłaniają więcej fluoru. Sam owocowy smak pasty może spowodować, że nasza pociecha – podczas mycia zębów – najzwyczajniej ją połknie. Warto zatem temu zapobiec i…zmienić pastę.