Jak powiedzieć rodzinie o ciąży?

Jak powiedzieć rodzinie o ciąży?

Przygotowanie członków rodziny do informacji o ciąży jest szczególnie trudne. Jednak nie warto się załamywać, tylko wybrać odpowiedni moment i podzielić się radosną nowiną z bliskimi.

Sytuacja nieco się komplikuje, gdy taką informacje musi usłyszeć drugie dziecko, które mogłoby być zazdrosne. Z taką informacją lepiej poczekać do odpowiedniego momentu.

Szczególna okazja

W ciągu dziewięciu miesięcy naprawdę znajdziesz szczególną okazję do poinformowania swojego dziecka o rodzeństwie, które już wkrótce przyjdzie na świat, dlatego nie warto czekać zbyt długo z taką informacją. Nie oznacza to, że musimy natychmiast informować dziecko o takiej wiadomości, ponieważ może to wywołać szok, uczucie zazdrości, a nawet bunt lub niechęć. Dobrym rozwiązaniem będzie przygotowanie dziecka na taką nowinę wtedy, gdy szykujemy już pokój dla malucha lub kilka tygodni wcześniej. Wtedy niesamowitą radość sprawią wspólne przygotowania. Przede wszystkim tego rodzaju przygotowania należy rozpocząć od znalezienia miejsca, w którym będzie znajdować się łóżeczko.

Zobacz jeszcze: http://www.przyszlamama.pl/

Dokładne przygotowania

Jak powiedzieć rodzinie o ciąży?Tego rodzaju przygotowania są też ważne pod kątem nieczystości znajdujących się w mieszkaniu. Ważne, aby w pokoju dziecka był starty kurz, ponieważ dzieci często są alergikami i tego rodzaju sytuacja może spowodować poważny atak. W pokoju dziecka powinna dominować stała temperatura, dlatego warto o tym pamiętać podczas ostatecznych przygotowań. To naprawdę istotne, dlatego musimy się odpowiednio przygotować do przyjęcia nowego członka rodziny. Informacje o ciąży bywają naprawdę trudne do przekazania, szczególnie dla osób młodych. Na tego rodzaju chwilę warto odpowiednio się przygotować i unikać stresów, ponieważ stres nie jest wskazany u kobiety ciężarnej i może spowodować wiele niekorzystnych następstw. W związku z tym lepiej zadbać o swoje zdrowie psychiczne i wybrać korzystny moment, w którym pozostali członkowie rodziny dowiedzą się o dziecku.