Skuteczne emolienty dla dzieci

Skuteczne emolienty dla dzieci

Jak na pewno jest wiadomo wszystkim rodzicom dzieci, które cierpią na problemy ze skórą, emolienty to specjalne substancje umożliwiające skuteczne nawilżenie i natłuszczenie skóry oraz utrzymanie jej w odpowiedniej formie przez dłuższy czas.

Niestety, wiedza o tym, że istnieją dobre emolienty dla dzieci (jak Eloderm) i złe emolienty dla dzieci nie jest już tak popularna.

Emolienty

Oczywiście żadne emolienty dla dzieci szkodliwe nie będą. Wszystkie substancje oleiste stosowane na przesychającej skórze będą dla niej wielką pomocą i potencjalnym zażegnaniem poważnych problemów, jakie może nieść nieleczone zapalenie tkanki. Tym niemniej, jedne emolienty będą się spisywać inaczej niż inne. Czasami różnice są bardzo duże.

Stosowane u najmłodszych

Ważne jest, by emolienty dla dzieci stosowane u najmłodszych były w stu procentach naturalne i wolne od jakiegokolwiek rodzaju konserwantów. W przypadku takich dzieci nigdy do końca nie wiadomo, jaka substancja konkretnie powoduje negatywne reakcje i jeśli stosuje się kosmetyki o charakterystyce emolientów, w których są różne składniki związane z kosmetykami dla dorosłych, pomoc może okazać się równocześnie szkodzeniem. Nie jest to oczywiście duże zagrożenie, ale zwłaszcza w przypadku niemowląt naprawdę warto jest dmuchać na zimne.

Ograniczanie

Istotne jest także to, by stosować odpowiednie emolienty, czyli nie ograniczać się tylko do kremu natłuszczającego, ale wykorzystywać także właściwe substancje przeznaczone do kąpieli oraz środki do mycia włosów o odpowiednich właściwościach. Ma to znacznie krytyczne zwłaszcza dla dzieci, u których pojawiają się faktycznie poważne zmiany skórne. Na przykład atopowe zapalenie skóry musi być traktowane środkami odpowiednimi do miejsca, gdzie pojawia się podrażnienie. Wypryski w okolicach buzi można skutecznie eliminować kremem, ale już problemy w okolicy linii włosów na pewno nie zostaną w ten sposób zwalczone. Konieczny jest komplet emolientów do kąpieli oraz środków przeznaczonych specjalnie do mycia włosów (sprawdź tutaj). Nie są one specjalnie droższe – po prostu są trochę inaczej wykonane.