Naturalne terapie na kobiece dolegliwości

Naturalne terapie na kobiece dolegliwości

Niektóre z nich są dla kobiet na tyle krępujące, że odkładają wizytę u lekarza. W przypadku kiedy dolegliwości te nie są bardzo uciążliwe, można je złagodzić domowymi sposobami.

Zapalenie pęcherza

Bardzo skutecznym domowym sposobem na uciążliwe objawy związane z zapaleniem pęcherza jest picie herbatki z żurawiny. Te niewielkie owoce w medycynie ludowej, jako lek na infekcje pęcherza stosowane są od bardzo dawna. Teraz także badania naukowe potwierdzają, że żurawina ma właściwości antybakteryjne. Utrudnia ona bakterii E.Coli (sprawca infekcji) przyczepianie się do ścianek dróg moczowych, tym samym więc sprawia, że nie mogą się one rozmnażać. Aby wzmocnić lecznicze działanie herbatki dodatkowo możemy pić sok z żurawiny. Dolegliwości powinny ustąpić po 10, maksymalnie po 14 dniach od rozpoczęcia kuracji.

Nadmierna potliwość

Z doświadczeń specjalistów od medycyny naturalnej wynika, że pracę gruczołów potowych reguluje kuracja owocami jałowca. Dodatkowo kuracja ta pomaga w pozbyciu się z organizmu toksyn. Zawarte w owocach jałowca olejki lotne mają działanie antyseptyczne. Kuracja trwa 24 dni i polega na żuciu jagód jałowca. Pierwszego dnia żujemy jeden owoc, drugiego dnia dwie. Kontynuujemy tak, aż dojdziemy do dwunastu jagód. Trzynastego dnia zmniejszamy dawkę o jeden owoc, dwudziestego czwartego dnia kuracji powinniśmy więc dojść do jednej jagody. Lecznicze działanie jagód jałowca możemy wzmocnić biorąc kąpiele z dodatkiem piętnastu kropli olejku melisowego i tyle samo olejku lawendowego. Na czas kuracji należy zrezygnować ze stosowania dezodorantów. W miejsce warto sięgnąć po ałun amonowy.

Wizyta u lekarza lub specjalisty od medycyny naturalnej jest konieczna, kiedy objawy są bardzo silne, ale także wtedy, kiedy mimo stosowania naturalnych metod leczenia dolegliwości nie ustępują, ale się nasilają lub utrzymują się nadal. Do lekarza lub naturoterapeuty powinniśmy się zgłosić, jeżeli po siedmiu dniach naturalnego leczenia nasz stan zdrowia nie uległ poprawie lub gdy nastąpiło pogorszenie.